Witkacy8

Chcesz się przedstawić? Napisać czym się zajmujesz w życiu prywatnym? Odwiedź ten dział i napisz co nieco osobie.
Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Witkacy8

Post#1 » 4 kwie 2015, o 15:51

To może czas,bym i ja napisał o sobie kilka słów ;)
To ,czym zajmuję się w plutonie to wiecie,opowiem krótko o życiu poza komputerem :) .
A więc mam na imię Witek, mam 33lata mieszkam w Nowym Mieście Lubawskim(prawie) i jestem w plutonie od 2013 roku.
Pracuję jako Główny Energetyk w pewnym zakładzie produkującym podłogi drewniane.
Po godzinach pracy frezuję napisy w drewnie na wykonanej przez siebie frezarce CNC.W chwilach wolnych interesuję się nowinkami technicznymi,uwielbiam wszelkie sprzęty rtv i podobne :twisted: .
Lubię trzaskać zdjęcia i filmiki (mam kilka sztuk sprzętu foto-video) ,lecz nie mam zbyt wiele czasu na tę pasję.

Mój zestaw komputerowy:
Procesor: i5 3570K 3,4GHz
Płyta: AsRock Z77 Extreme4
Pamięć: Kingston DDR3-1333 12GB
Grafika: GTX770 OC 2GB Gigabyte
Monitor:IIYAMA ProLite GB2773HS (27") 144Hz
Monitor IIYAMA Prolite E2208HDS (22")
Dysk Kingston SSD 120GB
Dysk Seagate 500GB 7200RPM Sata II
Dysk WD Caviar Blue 1TB 7200RPM Sata III
Obudowa SilentiumPC Gladius X80
Zasilacz: OCZ ZS 750W
Klawiatura Corsair Vengeance K70
Gryzoń A4Tech X7
Kamerka Logitech HD Pro Webcam C920
Słuchawki + Micro Creative Tactic 3D Rage Wireless

Awatar użytkownika
Szteinoo

Re: Witkacy8

Post#2 » 4 kwie 2015, o 16:06

Pokaż frezarkę :!: :!:

Awatar użytkownika
Admiral_Kirex

Post#3 » 4 kwie 2015, o 16:28

O to ja też czekam za zdjęcie :D

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Post#4 » 4 kwie 2015, o 17:03

Szteinoo pisze:Pokaż frezarkę :!: :!:

To jest samoróba w dodatku w większości z dostępnych mi cześci,także wiesz,to nie jest jakieś cudo ,ale działa ;)
Zrobię zdjęcia to wrzucę. :)

Awatar użytkownika
Szteinoo

Post#5 » 4 kwie 2015, o 17:41

Witkacy8 pisze:To jest samoróba w dodatku w większości z dostępnych mi cześci,także wiesz,to nie jest jakieś cudo ,ale działa ;)
Zrobię zdjęcia to wrzucę. :)

Gdyby to była ze sklepu to bym nie chciał jej zobaczyć :D Dawaj, pochwal się swoją twórczością ;)
Ważne żeby działała ;)

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Post#6 » 4 kwie 2015, o 18:11

Oto moja całkowicie wykonana przeze mnie frezareczka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jednostka sterująca:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szteinoo

Post#7 » 4 kwie 2015, o 19:22

O_O Niezła robota! Cały sterownik również sam robiłeś? Schematy sam projektowałeś czy już gotowce były a jedynie poskładałeś wszystko do kupy?

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Post#8 » 4 kwie 2015, o 19:46

Same sterowniki kupiłem,nie opłacałoby się ich robić.
Płytkę zasilacza,przekaźnikii te wszystkie inne pierdoły łącząc wszystko w całosć projektowałem i wykonałem sam.
Również jeśli chodzi o spawanie ramy stalowej i bramy aluminiowej, wymyśliłem osadzenie łożysk na śrubach,rozrysowałem ich podtoczenie,dosłownie wszystko,by zrobić to jak najtańszym kosztem. Moja konstrukcja cała była wykonana nie dla zarobku,a dla siebie i własnego hobby którym jest również konstruowanie urządzeń. "Pech" chciał ze zaraz jak ją zrobiłem dostałem ofertę frezowania napisów na tabliczkach drewnianych i maszyna wróciła się już kilkakrotnie :twisted: .
Planuję jej przeróbkę,mam juz zakupione łożyska liniowe otwarte na dwie osie wraz z wałkami na podporach,co poprawi jej dokładność i stabilnosć a co za tym idzie szybkość obróbki. Ale wiadomo jak mam na nią robotę to nie mogę jej rozebrać. A jeśli już przerabiać,chciałem to zrobić na spokojnie,ze smakiem ;)

Oto kilka z moich prac:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólnie to większosć robię napisów, rysunków w 2D,
projekty w 3D się nie opłacają,chinole robią takie rzeczy jak np. ostatnie zdjęcie za grosze.
Miałem gdzieś jeszcze fotki moich prób w aluminium i takie fajne tabliczki,ale niewiem gdzie je posiałem. :/

Awatar użytkownika
Szteinoo

Post#9 » 5 kwie 2015, o 12:28

Ej, zajebiście to wygląda, tym bardziej że zrobione na przez siebie zrobionej maszynie... Szacun :P
aż zachciało mi się samemu zrobić drukarkę 3D, tylko z racji braku funduszy mogę jedynie pomarzyć o zakupie gotowej ;)

a w jakim programie robisz projekty i jak eksportujesz to do maszyny?

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Post#10 » 5 kwie 2015, o 12:45

Szteinoo pisze:Ej, zajebiście to wygląda, tym bardziej że zrobione na przez siebie zrobionej maszynie... Szacun :P
aż zachciało mi się samemu zrobić drukarkę 3D, tylko z racji braku funduszy mogę jedynie pomarzyć o zakupie gotowej ;)

a w jakim programie robisz projekty i jak eksportujesz to do maszyny?

Projekty robię w Corel Draw x4 ,exportuję jako .plt , maszyna pracuje na programie MACH 3

Awatar użytkownika
hemiwow

Post#11 » 5 kwie 2015, o 14:18

Witam witam ! piąteczka :D

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Post#12 » 13 maja 2015, o 20:06

Obrazek