Kontrola PC [Zdalne włączanie/ograniczenia itp]

Specjalny dział w którym możecie pisać o wszystkim i o niczym, na dowolny temat.
Awatar użytkownika
PawelSqrK

Kontrola PC [Zdalne włączanie/ograniczenia itp]

Post#1 » 20 paź 2016, o 13:45

Siema, piszę do was o pomoc w znalezieniu lub z pytaniem czy istnieje w ogóle taki program coś na wskroś kontroli rodzicielskiej.
O co mi chodzi? o to że rodzice wyjechali(do pracy daleko za granice) i mam do przypilnowania 15letniego gówniaka który po za komputerem nie widzi świata do tego stopnia że od 06:00 potrafi do 09:00 siedzieć na kompie w przypadku gdy ma na 08:00 do szkoły, gonie go spać o 22:00, potem się przebudzam w nocy i się okazuje że młody wstał i siedzi o 01:00 na komputerze.

Nie chciał bym mu zabierać komputera całkiem(chociaż wtedy miałbym na czym grać z wami w BF :D) Raczej o program który można by było zaprogramować aby komputer dało się uruchomić jedynie w godzinach takich i takich, a dany program(gre LOL) włączyć również w ustalonych porach.

Wiem że coś takiego chyba kiedyś widziałem gdzieś w internecie.

Macie jakieś pomysły? jeśli nie to chyba będę musiał zwyczajnie zabierać kabel zasilający :).

Pozdrawiam, Paweł. Do zobaczenia na polu bitwy!

ps. Zrobiłbym to poprzez kontrole rodzicielską w Win7, ale gówniak złamie hasło bez problemu zapewne.

Awatar użytkownika
MyAnime

Re: Kontrola PC [Zdalne włączanie/ograniczenia itp]

Post#2 » 22 paź 2016, o 20:46

Przeprowadź go do innego pokoju, a pokój z kompem zamykaj na klucz :)
Kabel zasilający zawsze może kupić czy pożyczyć od kumpla...

Poszukaj może programów pt. kontrola rodzicielska, lecz podejrzewam, że nie będą działały lepiej niż ta w windowsie.

Finalnie i tak lepiej dzieciaka wychować, a nie używać takich środków. Ale to już sprawa rodziców i ich problem, że na to pozwolili :P

Awatar użytkownika
vSerko

Post#3 » 23 paź 2016, o 17:15

może po prostu spróbuj teamviewer'a i tyle. nie jest to jakiś program to kontroli rodzicielskiej, ale możesz się zalogować i sprawdzać co młody robi.

Awatar użytkownika
PawelSqrK

Post#4 » 27 paź 2016, o 06:46

Wszystko odpada gdyż pracuje w trybie zmianowym 2/dni pracy 2/dni wolnego. po 12/13h. Więc jak mnie nie ma 2dni w domu 10:00-01:00 to młody robi co chce bo nikt inny wpływu na niego nie ma, a zabrać całkiem też sensu nie ma bo w tych czasach dzieciaki nie wiedzą co to encyklopedia, a lekcje odrabiać musi.

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Post#5 » 27 paź 2016, o 18:30

Tylko co to za odrabianie lekcji , jak przepisze z internetu....

Awatar użytkownika
PawelSqrK

Post#6 » 29 paź 2016, o 19:34

Witkacy8 pisze:Tylko co to za odrabianie lekcji , jak przepisze z internetu....

Takie czasy...

Awatar użytkownika
Daggerka

Post#7 » 2 lis 2016, o 23:20

PawelSqrK pisze:ps. Zrobiłbym to poprzez kontrole rodzicielską w Win7, ale gówniak złamie hasło bez problemu zapewne.

To wbrew pozorom nie jest takie proste jeśli wszystko zostało ustawione prawidłowo ;-)

1. Stwórz ZWYKŁE konto użytkownika i ustaw na nim stosowne ustawienia kontroli rodzicielskiej (czas działania, zablokowana możliwość instalacji nowego oprogramowania, limitowany dostęp do już zainstalowanych aplikacji...)
2. Koniecznie zabezpiecz konto administratora skomplikowanym hasłem
3. Ustaw hasło blokujące dostęp do ustawień BIOSu (i zmień kolejność bootowania ustawiając HDD zawsze na 1 miejscu, tak by młody nie mógł zbootować kompa z płytki lub pendrive z jakimś softem do zmiany hasła administraotra / linuxa z LiveCD itp).

Ogólnie kontrola rodzicielska wbudowana w system będzie zdecydowanie bardziej skuteczna niż zewnętrzne oprogramowanie, więc nie trać czasu ani pieniędzy na testowanie takowego.

Wróć do „Hydepark”