CZ.5 - Ta gra przeszła już do historii. Pora na Battlefield 2!

Battlefield 2 – do dziś uznawana jako najlepsza część gry i to nie bez powodu. To właśnie tu zdobyliśmy popularność o czym nie pozwalają nam zapomnieć inne plutony.

Popularność – co jak i dlaczego


25 czerwca 2005 – premiera Battlefield 2. Tego dnia w dosyć pokaźnym gronie na serwerach pojawili się gracze reprezentujący pluton Polish Tactical Group. Wiedzieliśmy że trzeba jak najszybciej rozpocząć rekrutacje nowych członków aby osiągnąć to czego oczekiwaliśmy. Duży pluton gdzie gracze będą mogli razem cieszyć się z tego co oferuje nam nowa gra od stajni DICE. Z początku nie było zbyt wielu polskich serwerów. Uznacie to jako problem? Zaskoczę was bo właśnie odwrotnie 🙂 Mniejsza ilość naszych narodowych serwerów sprawiła że staliśmy się rozpoznawalni co dodatkowo przyczyniło się do powiększenia naszych szeregów.

Ilość członków to jednak nie wszystko. Nastawienie naszych graczy zrobiło jeszcze większą „furorę” wśród Polskiej Społecznośći Battlefield. PTG słynęło z życzliwości, szacunku i pomocy innym graczom oraz plutonom. Często inni dowódcy, gracze przychodzili do nas o rady, które my chętnie im udzielaliśmy. Treningi prowadzone przez drugiego dowódce Versusa sprawiły że nasi członkowie zajmowali topowe miejsca na serwerach. Sparingi z innymi plutonami również były codziennością, jednak w tamtych czasach było to bardziej traktowane jako zabawa. Często wymienialiśmy się taktykami, pomysłami, ciekawostkami oraz wspólnymi treningami z innymi plutonami. Wiedzieliśmy że cel który chcemy osiągnąć nie może się opierać na naszym skilu, lecz właśnie naszym podejściu do gry oraz do innych graczy. Do dziś często spotykam się z sytuacją gdzie gracze kojarzą  PTG właśnie za czasów BF2. Poza plutonem nawet ja sam słyszę „Marek? Ten z PTG w BF2? ” Wracają wspomnienia, piękne wspomnienia ponieważ Battlefield 2 to do dziś według mnie najlepsza część spośród całej serii. Jednak w Battlefield 2 pojawił się problemy z którymi wcześniej nie mieliśmy styczności.

Pierwszy podział i rozłam w plutonie


Ilość osób należących do PTG szybko się powiększała. Rosły również oczekiwania wobec plutonu, który od samego początku był nastawiony na grę 4funn. Część graczy chciała jednak czego więcej, a my postaraliśmy się im pomóc. Mój pomocnik, dowódca plutonu Versus który był jednym z lepszych graczył, poprowadził dywizję osób oczekujących nieco więcej. W grupie tej znajdował się nowo przyjęty gracz o nicku „Mih” Miał On dosyć dużą siłę przekonywania oraz umiejętności które pozwoliły mu zdobyć wierną grupkę graczy. W ciągu kilku miesięcy atmosfera w plutonie uległa pogorszeniu. Stosunki miedzy członkami dalekie były od tego co znaliśmy z początku. Wiedzieliśmy że za tą całą sytuacją stał za tym właśnie On. Mih. Powodem była różnica w umiejętnościach poszczególnych graczy, oraz chęć dorównania najlepszy. Ci zaś bardzo chętnie pokazywali pozostałym że lepszy może więcej. Wiedzieliśmy że musimy szybko podjąć jakieś kroki aby sytuacja nie wymknęła się z pod kontroli. Pomimo kilku rozmów nic się nie zmieniło. Pewnego dnia doszło do poważnej, słownej przepychanki pomiędzy Versus’em a Mih’em. Większość graczy stanęła jednak po stronie swojego dowódcy, lecz grupka fanów Miha nie dała za wygraną. Poleciały wyzwiska i obelgi. W ciągu kilku sekund pluton się pomniejszył. Nasza reakcja była natychmiastowa. Część graczy dostała bana i została wyrzucona z plutonu, inni przeprosili za swoje zachowanie i pozostali razem z nami, a sam Mih trafił na czarną listę PTG. Na szczęście to co działo się w naszych szeregach zostało pozostało miedzy nami, a inne plutony się o tym nie dowiedziały. Mieliśmy nadzieję że rozwiązaliśmy buntu w plutonie i że nigdy więcej się to nie zdarzy. Niestety myliliśmy się. Podobne problemy spotkały nas w Battlefield 3 oraz 4 o czym również się dowiecie.