CZ.3 - Lasy i mokradła. Czas na BATTLEFIELD Vietnam

Następnym przystankiem w historii plutonu PTG, była kolejna gra z serii Battlefield. To był Vietnam!

Prawdopodobnie nie ma na świecie osoby, która nie słyszała by chociaż raz hitu Fortunate Son – Creedence Clearwater Revival. Battlefield Vietnam – gra wydana w 2004 roku, w której również można było spotkać graczy PTG. Cały skład który grał w poprzednią część, czyli Battlefield 1942, przeszedł do najnowszej odsłony gry. Patrząc na to teraz, Battlefield Vietnam był grą fantastyczną, jednak trochę w cieniu poprzedniej części. Polish Tactical Group już od pierwszych dni aktywnie przystąpiło do rekrutacji nowych graczy. Wiedzieliśmy że nowa gra, jest dla nas szansą na powiększenia drużyny. Tak też się stało. Szybko nasza liczba wzrosła.

Versus


Jednym z ważniejszych momentów, patrząc na to z perspektywy czasu, było dołączenie w nasze szeregi gracza o nicku Versus. Gość jak reszta naszej bandy, lecz odegrał On kluczową role w całej Historii PTG, o czym dowiecie się już niebawem. Już za czasów Battlefielda Vietnam przyczynił się do rozwoju plutonu. Dzięki niemu dołączyło do nas jeszcze więcej graczy, a nasz pluton stał się jeszcze bardziej popularny.


Rozgrywka


Sama rozgrywka nie różniła się zbytnio od poprzedniej gry. Łupaliśmy wszystko i wszystkich 🙂 Pojawił się pierwsze, próbne sparingi. Nigdy wcześniej nie rywalizowaliśmy z innym plutonem i chcieliśmy się przekonać jak to jest. Fajnie było, jednak jakoś ten typ rozgrywek nie przekonał nas. Woleliśmy dalej latać po mapie jak banda popaprańców. Więcej odnośnie sparingów zaczęło się dziać w Battlefield 2, ale na to przyjdzie jeszcze pora. Z Battlefielda Vietnam z pewnością zapamiętamy niepowtarzalny klimat, oraz satysfakcję jaką dawało „tłuczenie” wrogów, na ich własnej ziemi. No chyba ze graliśmy po stronie Wietnamczyków ;/

Zmierzając już do końca.. Dywizja w Battlefield Vietnam, patrząc na to dzisiaj, wyróżniła się znacznym postępem jeśli chodzi o popularność całego PTG, oraz dołączenie jednej z ważniejszych osób jaką był Versus. Battlefield dnia dzisiejszego główną dywizją w PTG. Są gry w których możemy pochwalić się osiągnięciami jakich nigdy więcej nie zdobyliśmy, ale to w Battlefield Vietnam zrobiliśmy pierwszy krok, o którym dowiedzieliśmy się po czasie.