Każdy klan, lub pluton zaczyna swoją przygodę w konkretnej grze, która zazwyczaj staje się główną dywizją. W naszym przypadku jest identycznie. Battlefield 1942 – to dzięki tej grze wszystko się zaczęło. 

Battlefield


BF to nasza główna dywizja w plutonie. W tej grze powstało PTG, a czasy z Battlefielda 1942 wspomina się z sentymentem. Premiera gry odbyła się 25 września 2002 roku, i to właśnie tą datę, umownie traktuje się jako data powstania PTG. Jak to wyglądało? Szczegóły opisałem w poprzednim artykule, a tu chciał bym nieco wspomnieć o samej grze, i o tym jak wyglądała nasza przygoda w pierwszej odsłonie serii BF.

Graliśmy typowo dla zabawy. W tych czasach chyba nawet nie istaniło coś takiego jak e-Sport. Od samego początku chodziło nam o czerpanie jak największej radochy z gry. Gdy teraz patrzymy na BF’a 1942 to się zastanawiamy jak można było w to grać? Można było można 🙂 a do dziś jest to jedyna odsłona BF’a w której otrzymaliśmy taką ilość pojazdów. Nie ważne czy to był lotniskowiec, bombowiec, śmigłowiec, czołg, krążownik, czy działa stacjonarne. Każdym pojazdem na mapie byłeś w stanie kierować. Tego nie było już w żadnym innym Battlefieldzie. Gra się nie nudziła, wciągała i zachęcała graczy do współpracy, co było czymś wyjątkowym w tamtych czasach.

Popularność PTG?

Nie możemy mówić o jakiejś większej popularności PTG w Battlefield 1942, tak jak w innych grach, ale nie możemy też powiedzieć że byliśmy plutonem o którym nikt nie słyszał. Zawdzięczamy to prostej rzeczy. Graliśmy tylko na 2-3 serwerach i dzięki temu ludzie nas poznali. Wiadomo o co chodzi. Gdy mamy serwer na którym gramy, i grają osoby które często tam przebywają, to je po postu kojarzymy 🙂 Tak samo było z PTG. Ilość osób w plutonie wynosiła ok 14-15, a najwięcej było nas 20. Możecie pomyśleć że wymyślam, bo jak można pamiętać coś takiego. A można, ponieważ był to specyficzny moment który po prostu zapamiętaliśmy. W jednej chwili dołączyło do nas 6 graczy, którzy jak się okazało, byli naszymi starszymi kolegami ze szkoły. Nie będę ukrywać że osiągnięcie tylu członków w plutonie było dla nas wydarzeniem porównywalnym do zdobycia kryształowej kuli przez Adama Małysza 😀 No tak…

Zmierzając już do końca.. Battlefield 1942, patrząc na to dzisiaj, gra ta nie wyróżniła się czymś wyjątkowym. Była pierwszą, i do dnia dzisiejszego główną dywizją w PTG. To wszystko się zaczęło, dlatego osobiście mam wielki sentyment do tej produkcji, i lubię wracać myślami do tamtych czasów. Są gry w których możemy pochwalić się osiągnięciami jakich nigdy więcej nie zdobyliśmy, ale to w Battlefield 1942 postało PTG._Mark-Blackburn_