CZ.1 - Powstanie plutonu, nazwa, oraz pierwsza gra

Początki PTG

 

Ogólny zarys naszej historii możecie znaleźć na stronie NASZA HISTORIA. Są tam podstawowe informacje, jednak brakuje czegoś więcej. Jak wiecie, nasz pluton/klan PTG założyłem (_Mark-Blackburn_) 25 września 2002 roku. W tym dniu premierę miała gra Battlefield 1942 której seria do dziś jest główną dywizją w PTG. Jak to wyglądało na początku? Nie trudno się domyśleć że byliśmy wtedy dzieciakami 🙂 Wraz z kilkoma kolegami z klasy, którzy również byli w posiadaniu nowej gry jaką był Battlefield, postanowiliśmy założyć sobie klan i podbić całą Polskę. 😀 Wiadomo jak to dzieciaki, chcieliśmy być najlepsi. Nie mieliśmy własnej strony, logo, komunikatora i wszystkiego tego co posiadamy w dniu dzisiejszym, ale mieliśmy siebie i dobrą zabawę. Po jakimś czasie wpadliśmy na pomysł „założenia strony” która oczywiście była zwykłym darmowym forum, ale była 🙂 Było nas wtedy sześciu. Graliśmy oczywiście dla przyjemności, ponieważ wtedy to chyba nawet nie było czegoś takiego jak eSport. Od samego początku naszym założeniem była gra 4fun, oraz przyciągnięcie jak największej liczby graczy, tak abyśmy wspólnie mogli się cieszyć z tego co oferują nam gry video. Doszło do nas jeszcze kilkunastu graczy, a największa liczba graczy w klanie wynosiła 20 osób.

 

Nazwa klanu

 

Tu były problemy 😀 Pamiętam to jak dziś. Wiedzieliśmy że nazwa na znaczenie, a to oznaczało problemy z jej wyborem. Jak już mówiłem byliśmy dzieciakami, więc po naszych głowach chodziły takie nazwy jak: Grom, Orły, Jastrzębie itp. Było tego naprawdę sporo. Najlepsze z tego wszystkiego było to, że każdy z nas miał inny pomysł i chciał, aby to właśnie jego został wybrany na nazwę klanu. Jak więc zatem wybraliśmy Polish Tactical Group? Zwykły przypadek. Było to na lekcji języka angielskiego, na której mówiliśmy o jakiś słówkach i czasach. Padły wtedy dwa, jak że ważne dla nas słowa: Polish i Tactical. Ja, oraz dwóch innych kolegów podłapało pomysł „to może być dobra nazwa” Dodaliśmy do nazwy Group i w ten sposób powstała nazwa Polish Tactical Group, ale aby nazwa została przyjęta, musiało się odbyć tajne oficjalne głosowanie. 😀 A jak że by inaczej,  na wydartych kartkach z zeszytu. Jak się domyślacie obecna nazwa PTG miała największą ilość głosów, bo aż 3! Taką właśnie historie ma nasza nazwa klanu.


Co dalej


Battlefield to był nasz silnik który napędzał cały pluton. Z czasem gra nam się znudziła, coraz mniej osób grało. Część z nas, gdy już byliśmy przy kompie, spędzała przy innych tytułach. „Co dalej?” – padło takie pytanie gdy zauważyliśmy że nasz pluton w BF 1942 się wypala. „A może by tak przenieść PTG również na inne gry? Nie tylko Battlefield” Od tamtego czasu graczy PTG można było spotkać w wielu gracz o czym z pewnością jeszcze opowiem, ponieważ są gry w których możemy się pochwalić ładnymi osiągnięciami._Mark-Blackburn_