HISTORIA

POLISH TACTICAL GAMING

Polish Tactiacl Gaming to społeczność w której miejsce znajdują gracze z różnych gier, od CS:GO, przez Diablo 3 do samego Battlefielda który jest główną Dywizją PTG. Nasza historia zaczyna się w czasach gdzie 256 MB pamięci RAM było czymś niesamowitym.


Pluton został założony wraz z premierą pierwszej gry z serii Battlefield, czyli BF1942 (POL) 25 września 2002. To właśnie tą datę umowie przyjmuje się jako data powstania PTG. W BF1942 liczba członków wynosiła wówczas nieco ponad 20 osób. Byliśmy znajomymi, kolegami z podwórka albo ze szkoły. Nie mieliśmy serwera, strony, komunikatora. Graliśmy razem, ciesząc się urokami gry. Byliśmy dzieciakami. Zaczęło się na grze Battlefield, i do dnia dzisiejszego to właśnie Dywizja BF’a jest największą organizacją w plutonie.

Graczy którzy grali w barwach PTG można było spotkać nawet w grach MMORPG. Silkroad Online wyprodukowana przez południowokoreańską firmę Joymax, to jedna z tych gier gdzie byliśmy jednymi z najlepszych. Gildia założona przez Marka, znanego również jako Dulloruth, była jedną z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych gildii na serwerze. Pięćdziesięciu naszych graczy stawiało dzielnie czoła w licznych wojnach, bitwach o fortece i innych zmaganiach które oferował Silkroad. Przez długi czas byliśmy poza zasięgiem innych. Wzbudzaliśmy szacunek wśród pozostałych graczy na serwerze.. Tak…. Silkroad Online z pewnością pozostanie w sercach wielu naszych członków.

Najważniejszym oddziałem w plutonie okazała się tzw. „Sekcja Bravo” Jedna z najlepszy gier w swojej klasie, bez zwątpienia można powiedzieć że perełka całej serii – Call of Duty 2. To właśnie w tej grze powstała drużyna Polish Snipers Team (PST). Pod jej barwami grały tylko osoby specjalizujące się w grze broni strzelców wyborowych. Liczne treningi pomogły w podniesieniu umiejętności graczy, w związku z czym przystąpiliśmy do ligi ESL gdzie odnieśliśmy sukces którego nikt się nie spodziewał. Polish Snipers Team stało się jednym z najlepszych polskich drużyn. Osiągnięcia przerosły nasze oczekiwania. Pluton wygrywał liczne turnieje oraz zawody. W Europie byliśmy w czołówce najlepszych drużyn, a w Polsce, poza zasięgiem innych. Przyniosło to PST jeszcze większą popularność, a ikoną PTG stała się gra Call of Duty 2

CZ.1 - Powstanie plutonu, nazwa, oraz pierwsza gra

Czytaj więcej

CZ.2 - Battlefield 1942. To właśnie tu zdobyliśmy popularność

Czytaj więcej

CZ.3 - Lasy i mokradła. Czas na BATTLEFIELD Vietnam

Czytaj więcej

CZ.4 - Piękne czasy w MMORPG

Czytaj więcej

CZ.5 - Ta gra przeszła już do historii. Pora na Battlefield 2!

Czytaj więcej

CZ.6 - SEKCJA BRAVO

Czytaj więcej